Indonezijos tyrinėjimas: pusiaujo smaragdas

Geografinė didybė

Indonezija, suvereni valstybė Pietryčių Azijoje, yra salynas, didingai išsidėstęs tarp Indijos vandenyno ir Ramiojo vandenyno. Šalis, užimanti bendrą 1 904 569 kvadratinių kilometrų plotą, gali pasigirti žemės (1 811 569 kv. km) ir vandens (93 000 kv. km) mišiniu. Ji dalijasi savo sienomis su Malaizija (1881 km), Papua Naująja Gvinėja (824 km) ir Rytų Timoru (253 km), sukurdama turtingą kultūrinės ir ekologinės įvairovės gobeleną. Indonezijos pakrantė driekiasi daugiau nei 54 716 km, apimdama atogrąžų klimatą, kuris svyruoja nuo karštų ir drėgnų pakrančių žemumų iki nuosaikesnių aukštumų.

Natūralus kraštovaizdis ir biologinė įvairovė

Indonezijos reljefui daugiausia būdingos pakrančių žemumos, o didesnėse salose yra vidiniai kalnai, siūlantys kvapą gniaužiančius kraštovaizdžius ir turtingą biologinę įvairovę. Šalies aukštis labai skiriasi – nuo žemiausio taško Indijos vandenyne (0 m) iki aukščiausios Puncak Jaya viršūnės (4 884 m). Ši geografinė įvairovė palaiko įvairius gamtos išteklius, įskaitant naftą, alavą, gamtines dujas, nikelį, medieną, boksitą, varį, derlingą dirvožemį, anglį, auksą ir sidabrą, todėl Indonezija yra gamtos turtų lobynas.

Aplinkos priežiūra

Indonezija, kurios 31,20 proc. žemės skirta žemės ūkiui, o 51,70 proc. užima miškai, pietryčių Azijoje yra aplinkos priežiūros priešakyje. Tai dar labiau pabrėžia 67 220 kv.km drėkinamos žemės plotas (apskaičiuotas 2012 m.), pabrėžiantis šalies įsipareigojimą tvariam žemės ūkiui ir miškų valdymui.

Ekonominis ir socialinis kraštovaizdis

Indonezija, kurioje gyvena maždaug 267 milijonai žmonių nuo 2020 m. Liepos mėn., Yra dinamiška socialinė struktūra, daugiausia sutelkta Javos saloje, vienoje iš tankiausiai apgyvendintų Žemės vietovių. Kiti gausiai apgyvendinti regionai apima Sumatros, Sulavesio ir Kalimantano dalis, liudijančias įvairią ir gyvybingą Indonezijos salyno kultūrą. Miesto gyventojai sudaro 56,60% visų gyventojų, o tai rodo reikšmingas urbanizacijos tendencijas.

Ekonomika iš pirmo žvilgsnio

Indonezijos ekonomiką plūduriuoja įvairūs sektoriai, įskaitant naftą ir gamtines dujas, tekstilę, automobilius ir kt. Šalies gamtos išteklių turtai atvėrė kelią klestinčiai eksporto rinkai, o pagrindiniai partneriai yra Kinija, JAV, Japonija, Indija ir Singapūras. Žemės ūkio produktai, visų pirma guma, palmių aliejus ir kava, atlieka svarbų vaidmenį tiek vidaus vartojimui, tiek eksporto pajamoms. Pažymėtina, kad šalies BVP vienam gyventojui 2017 m. siekė 12 400 USD, o tai atspindi nuolatinį ekonomikos augimą ir plėtrą.

Kultūros paveldas ir šiuolaikinė tapatybė

Oficiali kalba, Bahasa Indonezija, yra vienijanti terpė šalyje, turtingoje etnine ir kultūrine įvairove. Indonezijos miestų centrai, ypač Džakarta – sostinė, yra šurmuliuojantys veiklos centrai, reprezentuojantys šiuolaikinį Indonezijos veidą, kartu išsaugant giliai įsišaknijusį kultūros paveldą. Šie miestai yra gyvybiškai svarbūs ne tik dėl savo ekonominės reikšmės, bet ir kaip švietimo, kultūros ir politikos centrai.

Vedimas šviesios ateities link

Nepaisant tokių iššūkių kaip elektrifikacija (nuo 2017 m. be elektros energijos liko 14 milijonų žmonių), Indonezija nuolat žengia integracinio augimo ir darnaus vystymosi link. Dėmesys infrastruktūros gerinimui kartu su vyriausybės pastangomis skatinant švietimą, sveikatą ir pramonę pabrėžia šalies įsipareigojimą užtikrinti klestinčią ateitį visiems Indonezijos gyventojams.

Apibendrinant galima pasakyti, kad Indonezija užburia savo nuostabia geografija, turtingais gamtos rezervatais ir gyvybingu kultūriniu gobelenu. Kaip tauta, kuri didžiuojasi įvairove ir atsparumu, Indonezija eina tvarumo ir inovacijų keliu, žadėdama dar šviesesnę ateitį pasaulio arenoje.

Šalies duomenys

Šalies kodas ID
Regionas East Asia/Southeast Asia
Paviršius 1904569 kv. km
Žemės paviršius 1811569 kv. km
Vandens paviršius 93000 kv. km
Žemės ūkio paviršius 31.20%
Miško paviršius 51.70%
Žemiausias aukščio taškas Indian Ocean 0 m
Aukščiausias aukščio taškas Puncak Jaya 4,884 m
BVP vienam gyventojui $12,400 (2017 est.)