Islandijos tyrinėjimas: išsamus vadovas

Įvadas

Įsikūręs Šiaurės Europos širdyje, Islandija yra unikalus gamtos stebuklų ir gyvybingos kultūros mišinys, įsikūręs tarp Grenlandijos jūros ir Šiaurės Atlanto vandenyno. Jo vieta, į šiaurės vakarus nuo Jungtinės Karalystės, siūlo vartus į kai kuriuos kvapą gniaužiančius kraštovaizdžius žemėje. Šiame išsamiame vadove gilinamasi į Islandijos esmę, apimant jos geografiją, klimatą, ekonomiką ir kt., Piešiant išsamų šios užburiančios šalies vaizdą.

Geografija ir klimatas

Islandija apima 103 000 kvadratinių km plotą, joje yra 100 250 kvadratinių km žemės ir 2 750 kv km vandens, todėl ji yra sala be sausumos sienų. Kranto linija driekiasi 4 970 km, ją puošia giliai įdubusios įlankos ir fiordai, apibūdinantys žemę. Islandijos reljefas daugiausia yra plokščiakalnis, įsiterpęs į kalnų viršūnes ir ledo laukus, siūlantis kraštovaizdžius, kurie yra tokie pat įvairūs, kaip ir didingi.

Reljefas ir aukštis

Islandijos kraštovaizdį apibrėžia daugiausia plokščiakalnio reljefas, apsuptas kalnų viršūnių ir dramatiškų ledo laukų. Aukščiausias taškas yra Hvannadalshnukur, siekiantis 2 110 metrų (ties Vatnajokull ledynu), o žemiausias taškas yra jūros lygyje su Atlanto vandenynu.

Klimatas

Islandijos klimatas yra vidutinio klimato, moderuojamas Šiaurės Atlanto srovės. Žiemos švelnios ir vėjuotos, o vasaros vėsios ir drėgnos, todėl aplinka yra tokia pat nenuspėjama, kaip ir kerinti.

Gamtos ištekliai ir žemės naudojimas

Islandijoje gausu gamtos išteklių, įskaitant žuvis, hidroenergiją, geoterminę energiją ir diatomitą. Šalies priklausomybė nuo atsinaujinančių energijos šaltinių, ypač hidroenergijos ir geoterminės energijos, nustato pasaulinį tvaraus gyvenimo lygį.

Apie 18,70 proc. Islandijos teritorijos sudaro žemės ūkio naudmenos, o tik 0,30 proc. užima miškai. Ši žemė remia bulvių, morkų, žalių daržovių, pomidorų ir agurkų auginimą, taip pat gyvulininkystę, kurioje auginama aviena, vištiena, kiauliena, jautiena ir pieno produktai.

Ekonomika ir pramonė

Islandijos ekonominis kraštovaizdis yra įvairus: turizmas pirmauja kaip pirminė pramonės šaka, po kurios seka žuvies perdirbimas, aliuminio lydymas ir medicinos / farmacijos produktų gamyba. Hidroenergija ir geoterminė energija atlieka svarbų vaidmenį Islandijos energetikos sektoriuje, nes prisideda tiek prie vidaus tiekimo, tiek prie pramoninio naudojimo.

Žemės ūkio ir eksporto produktai

Dėl didžiulės šalies pakrantės ir turtingos jūrų gyvybės žuvis ir žuvies produktai yra didžiausias eksportas ir sudaro 42% viso jos eksporto. Aliuminis ir žemės ūkio produktai, taip pat vaistai ir medicinos produktai, taip pat labai prisideda prie Islandijos ekonomikos.

Prekybos partneriai

Pagrindinės Islandijos eksporto partnerės yra Nyderlandai, Ispanija, Jungtinė Karalystė, Vokietija, Jungtinės Valstijos, Prancūzija ir Norvegija. Jos importo partneriai yra Vokietija, Norvegija, Kinija, Nyderlandai, JAV, Danija, JK ir Švedija, importuojančios mašinas ir įrangą, naftos produktus, maisto produktus ir tekstilę.

Gyventojai ir urbanizacija

2020 m. liepos mėnesio duomenimis, Islandijoje gyveno 350 734 gyventojai, o stulbinantys 93,90 proc. buvo priskirti miesto gyventojams. Gyventojai beveik visiškai urbanizuoti, pusė jų gyvena sostinėje ir didžiausiame mieste Reikjavike ir jo apylinkėse. Kitos gyventojų grupės randamos palei pakrantę, visų pirma šiaurėje ir vakaruose.

Kultūra ir kalba

Islandų kultūra yra turtinga ir įvairi, turinti gilias šaknis skandinavų mitologijoje ir stiprų tautinės tapatybės jausmą. Oficiali kalba yra islandų, šiaurės germanų kalba, kilusi iš senosios norvegų kalbos. Nepaisant mažo gyventojų skaičiaus, Islandija gali pasigirti gyvybinga kultūrine scena, o literatūra, muzika ir menas vaidina neatsiejamą vaidmenį visuomenėje.

Išvada

Islandija, ledo ir ugnies kraštas, liudija gamtos grožį ir galią. Nuo tvirtų kraštovaizdžių ir geoterminių stebuklų iki turtingos kultūros ir novatoriškos ekonomikos Islandija siūlo unikalią patirtį, kuri sužavi visus, kurie lankosi ar tyrinėja jos krantus. Įsipareigojusi siekti tvarumo ir gyventi harmoningai su aplinka besielgiantį gyvenimo būdą, Islandija ne tik stebisi, bet ir teikia pamokas, kaip atsakingai gyventi su savo planeta.

Šalies duomenys

Šalies kodas IC
Regionas Europe
Paviršius 103000 kv. km
Žemės paviršius 100250 kv. km
Vandens paviršius 2750 kv. km
Žemės ūkio paviršius 18.70%
Miško paviršius 0.30%
Žemiausias aukščio taškas Atlantic Ocean 0 m
Aukščiausias aukščio taškas Hvannadalshnukur (at Vatnajokull Glacier) 2,110 m
BVP vienam gyventojui $52,200 (2017 est.)