Kiribačio tyrinėjimas: Ramiojo vandenyno salų tauta

Įvadas

Kiribačio Respublika, suvereni valstybė centriniame Ramiajame vandenyne, įkūnija unikalų gamtos grožio, kultūros ir aplinkosaugos iššūkių derinį. Kiribatis, kurį sudaro 32 koralų atolai ir viena iškilusi koralų sala, yra išsibarstęs didžiulėje teritorijoje, o jo geografija apima pusiaują. Šis pozicionavimas yra maždaug pusiaukelėje tarp Havajų ir Australijos, todėl šalis yra svarbus Okeanijos lankytinas taškas.

Geografija ir aplinka

Bendras Kiribačio paviršiaus plotas yra maždaug 811 kvadratinių kilometrų, jį sudaro tik žemė, kurios ribose nėra apskaityto vandens ploto, atsižvelgiant į jo atolo struktūrą. Šie atolai yra vaizdinga, tačiau trapi aplinka, apsupta plačių rifų, kurie yra ir apsauga nuo kylančio vandenyno lygio, ir jo keliamas pavojus. Kranto linija driekiasi apie 1 143 kilometrus, iš jos atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai ir gausu jūros gyvybės.

Klimatas ir reljefas

Šalis patiria atogrąžų jūrinį klimatą, kuriam būdingos karštos, drėgnos sąlygos ištisus metus, nors ir moderuojamos prekybos vėjų. Jo reljefas daugiausia yra žemas, o aukščiausias aukščio taškas siekia tik 81 metrą Banaboje, vienoje iš jos salų. Šis pakilimas ryškiai kontrastuoja su jį supančiomis didžiulėmis Ramiojo vandenyno gelmėmis, pažymėdamas žemiausią tautos pakilimo tašką jūros lygyje.

Gamtos ištekliai ir žemės naudojimas

Istoriškai priklausoma nuo fosfatų kasybos, kuri buvo nutraukta 1979 m., Kiribačio ekonomika dabar daugiausia naudojasi natūraliu kokosų, kopros ir žuvies gausa. Apie 42 proc. žemės skiriama žemės ūkiui, nemažą dalį užima ir miškai, sudarantys 15 proc. žemės naudojimo. Nepaisant šių gamtos turtų, salos susiduria su sunkumais, visų pirma gėlo vandens prieinamumu, nes nėra drėkinamos žemės.

Gyventojai ir kultūra

Nuo 2020 m. Liepos mėn., Apskaičiuota, kad 111 796 žmonės vadina Kiribačio namus, identifikuodami save kaip I-Kiribatis. Ši populiacija yra išsidėsčiusi trijuose salynuose, o Gilberto salos yra ypač tankios. Sostinės Taravos tankis panašus į didžiuosius miestų centrus, tokius kaip Tokijas ar Honkongas, pabrėžiant unikalų tankių gyventojų sugretinimą mažuose sausumos masyvuose.

Kalba ir urbanizacija

Anglų kalba yra oficiali kalba, palengvinanti tarptautinį bendravimą. Tačiau vietos kalba ir kultūra išlieka gyvybinga ir neatsiejama nuo bendruomenės tapatybės. Urbanizacijos tendencijos buvo pastebimos: nuo 2020 m. 55.60% gyventojų gyvena miesto vietovėse, pabrėždami perėjimą nuo kaimo prie miesto gyvenimo, ypač Taravoje ir aplink ją.

Ekonomika ir ištekliai

Kiribačio ekonomika yra kukli, jos BVP vienam gyventojui 2017 m. buvo 2 000 USD. Jos ekonominis pagrindas grindžiamas žvejyba ir amatais, atspindinčiais turtingus šalies jūrų išteklius ir kultūros paveldą. Žemės ūkio produktai, tokie kaip kopra ir duonos vaisiai, kartu su žuvimi, sudaro tiek vidaus išlaikymo, tiek eksporto pajamų pagrindą.

Prekyba ir pramonė

Kiribatis palaiko prekybos ryšius su įvairiomis šalimis, daugiausia eksportuodamas į Filipinus, Malaiziją, JAV, Bangladešą ir Fidžį. Žuvis ir kokoso produktai yra pagrindinis eksportas, rodantis priklausomybę nuo gamtos išteklių. Priešingai, importas iš Australijos, Fidžio, Naujosios Zelandijos, Kinijos ir kitų šalių aprūpina salas būtiniausiomis prekėmis, tokiomis kaip maistas, mašinos, pagaminti daiktai ir kuras.

Iššūkiai ir tvarumas

Nepaisant grožio ir turtingos kultūros, Kiribatis susiduria su dideliais iššūkiais, susijusiais su klimato kaita, įskaitant kylantį jūros lygį ir vis dažnesnius ekstremalius meteorologinius reiškinius. Šios grėsmės aplinkai kelia egzistencinę riziką, verčia tautą ieškoti tvarių sprendimų ir tarptautinio bendradarbiavimo, kad būtų užtikrinta atspari ateitis savo žmonėms ir aplinkai.

Išvada

Kiribatis su atokiomis, žemai išsidėsčiusiomis salomis siūlo žvilgsnį į gyvenimo būdą, kuris yra neatsiejamai susijęs su aplinka. Subalansuodamas šiuolaikinį vystymąsi su savo unikalios kultūros ir ekosistemų išsaugojimu, Kiribatis ir toliau naršo 21-ojo amžiaus iššūkius, siekdamas tvarumo, atsparumo ir savo žmonių gerovės pasaulinių pokyčių akivaizdoje.

Šalies duomenys

Šalies kodas KR
Regionas Australia – Oceania
Paviršius 811 kv. km
Žemės paviršius 811 kv. km
Vandens paviršius 0 kv. km
Žemės ūkio paviršius 42.00%
Miško paviršius 15.00%
Žemiausias aukščio taškas Pacific Ocean 0 m
Aukščiausias aukščio taškas unnamed elevation on Banaba 81 m m
BVP vienam gyventojui $2,000 (2017 est.)