Grenados tyrinėjimas: Karibų jūros prieskonių sala

Įvadas

Įsikūrusi Karibų jūros širdyje, Grenada yra žavi sala, stovinti tarp Karibų jūros ir Atlanto vandenyno, į šiaurę nuo Trinidado ir Tobago. Grenada, žinoma dėl vešlių, vulkaninių kraštovaizdžių ir gyvybingos kultūros, siūlo unikalų gamtos grožio, istorijos ir nuotykių derinį. 344 kvadratinių kilometrų paviršiaus plotas yra maža šalis, turinti daugybę patirčių, laukiančių tiek lankytojų, tiek gyventojų.

Geografija ir klimatas

Grenada išdidžiai gali pasigirti 121 km ilgio pakrante, siūlančia kvapą gniaužiančius paplūdimius ir vaizdingus uostus. Salos topografija daugiausia yra vulkaninė, joje yra centriniai kalnai, formuojantys jos ikonišką kraštovaizdį. Šventosios Kotrynos kalnas, aukščiausias 840 metrų aukščio taškas, siūlo įspūdingus vaizdus ir sudėtingus žygius lauko entuziastams. Nepaisant vulkaninės kilmės, Grenada yra palaiminta atogrąžų klimatu, kurį moderuoja šiaurės rytų prekybos vėjai, todėl ji ištisus metus yra turistų vieta ir derlinga dirva žemės ūkiui.

Gamtos ištekliai ir žemės naudojimas

Salos gamtiniai ištekliai apima gausią medieną ir įvairius tropinius vaisius, kurie vaidina neatsiejamą vaidmenį jos ekonomikoje ir vietos mityboje. Maždaug 32,30 proc. žemės yra skirta žemės ūkio reikmėms, o miškai užima apie 50 proc. teritorijos, o tai pabrėžia Grenados įsipareigojimą išsaugoti savo gamtos paveldą. Nuo 2012 m. buvo drėkinama apie 20 kvadratinių kilometrų žemės, remiant įvairių kultūrų auginimą ir prisidedant prie vietos bendruomenių tvarumo.

Visuomenė ir gyventojai

Grenadoje 2020 m. liepą gyveno maždaug 113 094 žmonės. Anglų kalba, kaip oficiali kalba, tarnauja kaip vienijanti priemonė bendrauti tarp grenadiečių. Atsižvelgiant į miestų tendencijas visame pasaulyje, apie 36,50% gyventojų gyvena miestuose, o apie 39 000 gyventojų gyvena sostinėje Saint George’s. Gyventojai daugiausia susitelkę pakrantėse, kur bendruomenės klesti dėl jūros gausos ir paplūdimių grožio.

Kultūra ir ekonomika

Grenados kultūra yra turtingas gobelenas, austas Afrikos, Europos ir Indijos įtaka. Ši įvairovė atsispindi salos kulinarinėse scenose, festivaliuose ir muzikoje. Žemės ūkis tebėra ekonomikos pagrindas, o bananai, kakava, muskato riešutas ir mace yra vieni iš pagrindinių kultūrų. Įdomu tai, kad Grenada yra viena didžiausių pasaulyje muskato riešutų gamintojų, pelniusi jai slapyvardį „The Spice Isle”.

Ekonomikai taip pat naudingos tokios pramonės šakos kaip maistas ir gėrimai, tekstilė, lengvojo surinkimo operacijos, turizmas ir statyba. Švietimo ir skambučių centrų veikla atspindi besiformuojančius sektorius, kurie prisideda prie salos BVP. Grenada, kurios BVP vienam gyventojui 2017 m. buvo 15 100 USD, siekia sustiprinti savo ekonominius pagrindus ir užtikrinti klestinčią ateitį savo piliečiams.

Prekyba ir vystymasis

Grenados strateginė padėtis ir turtingi gamtos ištekliai leido jai puoselėti tvirtus prekybos ryšius su viso pasaulio šalimis. Jungtinės Valstijos, Japonija ir kaimyninės Karibų jūros šalys yra vienos pagrindinių eksporto partnerių, o mainuose pirmauja tokie produktai kaip muskato riešutas, bananai ir kakava. Ir atvirkščiai, importas į Grenadą apima maistą, pagamintas prekes, mašinas ir degalus, daugiausia gaunamus iš JAV, Trinidado ir Tobago bei Kinijos.

Kalbant apie infrastruktūrą, Grenada pasiekė reikšmingų etapų, įskaitant 92,3% elektrifikacijos lygį 2016 m., Atspindintį šalies atsidavimą gerinti savo gyventojų pragyvenimo šaltinius naudojant šiuolaikinius patogumus ir paslaugas.

Išvada

Grenada su savo kerinčiais kraštovaizdžiais, atsparia ekonomika ir turtingu kultūros paveldu išlieka Karibų jūros brangakmeniu. Nesvarbu, ar jus traukia smėlėtos pakrantės laisvalaikiui, ar intriguoja jos žemės ūkio ir pramonės įmonės, ši sala siūlo šiek tiek kažko kiekvienam. Kadangi Grenada toliau auga ir vystosi, ji išlaiko savo žavesį ir gyvybingumą, kviesdama pasaulį tyrinėti savo stebuklus ir galimybes.

Šalies duomenys

Šalies kodas GJ
Regionas Central America
Paviršius 344 kv. km
Žemės paviršius 344 kv. km
Vandens paviršius 0 kv. km
Žemės ūkio paviršius 32.30%
Miško paviršius 50.00%
Žemiausias aukščio taškas n/a
Aukščiausias aukščio taškas Mount Saint Catherine 840 m
BVP vienam gyventojui $15,100 (2017 est.)