Tyrinėjame unikalų Komorų žavesį

Komorų salynas, įsikūręs prie šiaurinės Mozambiko kanalo žiočių, yra paslėptas perlas, esantis tarp Madagaskaro ir Mozambiko Pietų Afrikoje. Komorai, kurių žemė užima 2235 kvadratinių kilometrų plotą, o visa tai yra žemė, nes nėra vidaus vandens telkinių, yra įspūdingas gamtos grožio, turtingos kultūros ir unikalios geografijos mišinys.

Geografinis stebuklas

Šalies pakrantė driekiasi daugiau nei 340 kilometrų, iš jos atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai ir nesugadinti paplūdimiai, kurie traukia nuotykių ieškotojus ir vienatvės ieškotojus. Jo atogrąžų jūrinis klimatas, kurio lietaus sezonas tęsiasi nuo lapkričio iki gegužės, papildo vešlius, žalius kraštovaizdžius ir ryškius Indijos vandenyno atspalvius. Reljefui daugiausia būdingos vulkaninės salos, kuriose statūs kalnai pereina į švelnias kalvas. Tarp šių gamtos stebuklų Karthala stovi aukštai kaip aukščiausias 2,360 metrų aukščio taškas, žadantis baimę keliančius vaizdus ir sudėtingus žygius nuotykių ieškotojams.

Gamtos ir žmogaus kraštovaizdis

Komorų gamtiniai ištekliai gali atrodyti riboti, o žuvys yra pagrindinė dovana, tačiau šalis gali pasigirti nepaprastai dideliu žemės ūkio paskirties žemės procentu, sudarančiu maždaug 84,40% jos teritorijos. Ši derlinga žemė duoda vanilės, gvazdikėlių, ylang-ylang (pagrindinė kvepalų esmė), kokosų, bananų ir maniokų (manijokų), sudarančių jos žemės ūkio sektoriaus pagrindą. Nepaisant to, kad nuo 2012 m. tik 1,40 proc. žemės užima miškai, o drėkinamas tik 1,3 kv.

Gyventojai ir urbanizacija

Komorai, kuriuose 2020 m. liepą gyveno 846 281 gyventojas, yra kultūrų ir tradicijų lydymo katilas. Pasiskirstymas atskleidžia, kad sostinė Moronis, esantis Grande Comore, yra pagrindinis miesto centras, tačiau Anžuanas pasirodo kaip tankiausiai apgyvendintas tarp trijų salų. Urbanizacija gali būti kukli, nes 2020 m. tik 29.40% gyventojų gyveno miestuose, tačiau bendruomeninis gyvenimas klesti su šurmuliuojančiais turgais, istorinėmis vietomis ir gyvybingomis gatvėmis.

Ekonomika ir pragyvenimas

Komorų ekonomika yra glaudžiai susijusi su jo gamtine aplinka ir ištekliais. Žvejyba, turizmas ir kvepalų distiliavimas iš ylang-ylang gėlių sudaro pagrindines pramonės šakas. Žemės ūkio produktai ne tik tenkina vidaus poreikius, bet ir patenka į tarptautines rinkas, o vanilė, ylang-ylang esencija ir gvazdikėliai yra pagrindinis eksportas. Pažymėtina, kad Komorai palaiko įvairius eksporto partnerius, įskaitant Prancūziją, Indiją, Vokietiją ir keletą kitų, pabrėždami savo pasaulinės prekybos ryšius.

Importas yra labai svarbus siekiant patenkinti salos maisto produktų, vartojimo prekių, naftos produktų, cemento, statybinių medžiagų ir transporto įrangos paklausą. Jungtiniai Arabų Emyratai, Prancūzija ir Kinija importo partnerių sąrašo viršuje atspindi geografinio artumo ir strateginių ekonominių ryšių derinį. Nepaisant šių tarptautinių ryšių, šalis susiduria su iššūkiais, tokiais kaip elektrifikacija, nes nuo 2017 m. maždaug 200 000 asmenų neturėjo prieigos prie elektros energijos.

Kultūra ir kalba

Komorų kultūrinis audinys yra toks pat turtingas ir įvairus, kaip ir jo natūrali aplinka. Arabų, prancūzų ir šikomoro (svahilių ir arabų mišinys) yra oficialios kalbos, piešiančios šalies istorinių sluoksnių ir civilizacijų kryžkelės vaizdą. Šios kalbos ne tik yra kasdienio bendravimo priemonė, bet ir neša Komorų tapatybės esmę, įkūnija jos tradicijas, muziką, literatūrą ir kulinarinį paveldą.

Išvada

Komorai liudija salų tautų atsparumą ir gyvybingumą. Jo nuostabūs kraštovaizdžiai, turtingas kultūrinis gobelenas ir šiltas žmonių svetingumas yra įtikinamas kvietimas tiems, kurie nori ištirti vieną iš mažiau lankomų pasaulio takų. Turėdama BVP vienam gyventojui 1,600 2017 USD, šalis yra vystymosi ir atradimų kelionėje, su malone susiduria su savo iššūkiais ir žvelgia į ateitį, kurioje galės pasidalinti savo unikaliu žavesiu su platesniu pasauliu. Komorų salos vilioja kaip kelionės tikslas tiems, kurie nori patirti nepaliestą grožį ir ilgalaikę jos žmonių dvasią.

Šalies duomenys

Šalies kodas CN
Regionas Africa
Paviršius 2235 kv. km
Žemės paviršius 2235 kv. km
Vandens paviršius 0 kv. km
Žemės ūkio paviršius 84.40%
Miško paviršius 1.40%
Žemiausias aukščio taškas n/a
Aukščiausias aukščio taškas Karthala 2,360 m
BVP vienam gyventojui $1,600 (2017 est.)