Brazilijos tyrinėjimas: gyvybingos kultūros ir įvairių kraštovaizdžių kraštas

Geografija ir klimatas

Brazilija, didžiausia šalis tiek Pietų Amerikoje, tiek Lotynų Amerikoje, žavi savo besiplečiančiais 8 515 770 kvadratinių kilometrų, kurie driekiasi nuo Amazonės baseino šiaurėje iki vynuogynų ir masyvių Iguaçu krioklių pietuose. Tai šalis, kurią apibrėžia daugybė kraštovaizdžių ir ekosistemų, įskaitant plokščias ir riedančias žemumas šiaurėje ir įvairias lygumas, kalvas, kalnus ir siaurą pakrantės juostą. Didžiulė šalies pakrantė palei Atlanto vandenyną tęsiasi 7 491 kilometrą, siūlydama kvapą gniaužiančius paplūdimius ir gyvybingą jūros gyvenimą. Brazilija taip pat dalijasi sienomis su visomis Pietų Amerikos šalimis, išskyrus Ekvadorą ir Čilę, iš viso 16 145 kilometrų sausumos sienų.

Klimatas ir reljefas

Brazilijos klimatas daugiausia yra atogrąžų, o pietuose yra daugiau vidutinio klimato, jame yra daugybė gyvenimo būdo ir žemės ūkio veiklos. Reljefas, toks pat įvairus, kaip ir jo klimatas, šiaurėje daugiausia yra plokščias iki riedančių žemumų su kai kuriomis lygumomis, kalvomis, kalnais ir siaura pakrantės juosta. Ši įvairi geografija prisidėjo prie to, kad Brazilija tapo gamtos išteklių, tokių kaip boksitas, auksas, geležies rūda ir mediena, jėgaine, kuri labai formavo jos ekonomiką.

Gamtos stebuklai

Brazilijos natūraliame kraštovaizdyje yra daugybė lobių, o Pico da Neblina yra 2,994 metrų aukštyje kaip aukščiausias aukščio taškas, smarkiai kontrastuojantis su Atlanto vandenyno pakrantėmis jūros lygyje. Ši geografinė įvairovė yra turtingos Brazilijos biologinės įvairovės ir didžiulių atogrąžų miškų, kurie veikia kaip planetos plaučiai, pagrindas.

Ekonomika ir visuomenė

Brazilija, kurioje 2020 m. liepą gyveno 211 715 973 gyventojai, gali pasigirti kultūrų ir tradicijų lydymo katilu. Brazilijos ekonomika, viena iš besiformuojančios rinkos ekonomikos šalių, demonstruoja sudėtingą ir įvairų portfelį, prie kurio daug prisideda žemės ūkio, kasybos, gamybos ir paslaugų sektoriai. Žemės ūkio paskirties žemė sudaro apie 32,90 proc. Brazilijos, kur kava, sojos pupelės ir cukranendrės yra vieni iš pirmaujančių produktų, o tai rodo sektoriaus svarbą nacionalinėms ir pasaulinėms rinkoms.

Urbanizacija ir gyventojų pasiskirstymas

Apie 87,10% brazilų gyvena miestuose, o tai rodo reikšmingą poslinkį į tokius miestus kaip San Paulas ir Rio de Žaneiras. Šie miesto centrai tarnauja ne tik kaip kultūros židiniai, bet ir kaip centriniai Brazilijos ekonomikos mazgai, pritraukiantys žmones iš visos šalies ieškoti galimybių.

Kultūra ir kalba

Oficiali Brazilijos kalba yra portugalų, todėl ji yra didžiausia portugališkai kalbanti šalis visame pasaulyje. Ši kalbinė vienybė prisideda prie gyvybingos kultūros, kuri persmelkia Brazilijos visuomenę, visame pasaulyje žinomą dėl savo muzikos, šokių ir neįtikėtinų festivalių, tokių kaip karnavalas. Nepaisant šios bendros kalbos, Brazilija yra didelės įvairovės šalis, atsispindinti jos maiste, muzikoje ir regioninėse tradicijose.

Infrastruktūra ir plėtra

Brazilija pasiekė nepaprastą žygdarbį su 100% elektrifikacija visoje šalyje, apšviesdama miestus ir kaimus, skatindama ekonomikos augimą ir gerindama gyvenimo kokybę. Šalies infrastruktūra palaiko šurmuliuojančią pramonės šakų ekosistemą, pradedant automobiliais, baigiant tekstile ir cheminėmis medžiagomis, todėl Brazilija yra labai svarbi veikėja tarptautinėje arenoje.

Pasaulinė prekyba

Tarptautinės prekybos srityje Brazilija užmezgė tvirtus ryšius su pagrindiniais pasauliniais žaidėjais, eksportuodama didžiulius kiekius transporto įrangos, geležies rūdos, sojų pupelių ir kt. Kinija ir Jungtinės Valstijos yra vienos svarbiausių jos prekybos partnerių, o tai įrodo gyvybiškai svarbų Brazilijos vaidmenį pasaulinėje tiekimo grandinėje. Subalansuotas šalies požiūris į importą ir eksportą prisideda prie dinamiškos ekonomikos, pasirengusios būsimam augimui.

Išvada

Brazilija su savo turtingu kultūrų gobelenu, kvapą gniaužiančiais kraštovaizdžiais ir tvirta ekonomika liudija Pietų Amerikos grožį ir atsparumą. Toliau įveikdama 21-ojo amžiaus iššūkius, Brazilija išlieka potencialo švyturiu ir patrauklia šalimi tiek savo piliečiams, tiek pasaulinei bendruomenei.

Šalies duomenys

Šalies kodas BR
Regionas South America
Paviršius 8515770 kv. km
Žemės paviršius 8358140 kv. km
Vandens paviršius 157630 kv. km
Žemės ūkio paviršius 32.90%
Miško paviršius 61.90%
Žemiausias aukščio taškas Atlantic Ocean 0 m
Aukščiausias aukščio taškas Pico da Neblina 2,994 m
BVP vienam gyventojui $15,600 (2017 est.)