Britų Mergelių salų tyrinėjimas: Karibų jūros brangakmenis

Įvadas

Įsikūręs Karibų jūros širdyje, tarp žavių Karibų jūros ir Šiaurės Atlanto vandenyno vandenų, į rytus nuo Puerto Riko, yra nesugadinta salų kolekcija, žinoma kaip Britų Mergelių salos (BVI). Šią Britanijos užjūrio teritoriją sudaro apie 60 tropinių salų ir kajų, todėl ji yra pagrindinė vieta turistams, ieškantiems idiliško pabėgimo. Šios salos, kurių sausumos plotas yra 151 kvadratinis kilometras, siūlo gražių koralų kraštovaizdžių ir tvirto vulkaninio reljefo mišinį, kurį lydi maždaug 80 kilometrų besitęsianti pakrantė.

Geografija ir klimatas

Britų Mergelių salų geografija yra įspūdingas kontrastas. Nors koralų salos yra gana plokščios, siūlančios ramius paplūdimius ir krištolo skaidrumo vandenis, vulkaninės salos gali pasigirti stačiu ir kalvotu reljefu, iš kurio atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai ir nuotykių kupini pėsčiųjų takai. Aukščiausias taškas tarp šių salų yra Sage kalnas, kuris pasiekia 521 metrų aukštį virš jūros lygio. Šią kraštovaizdžio įvairovę atitinka BVI subtropinis klimatas, kuriam būdinga drėgmė ir vidutinė temperatūra dėl nuolatinių prekybos vėjų.

Gamtos ir žmogiškieji ištekliai

Gamtos ištekliai

Didžiosios Britanijos Mergelių salose nėra gausu gamtos išteklių tradicine prasme. Tačiau tai, ko jiems trūksta mineralinių turtų, jie daugiau nei kompensuoja savo maloniu klimatu ir viliojančiais paplūdimiais, kurie tapo kertiniu teritorijos klestinčios turizmo pramonės akmeniu. Maždaug 46,70 proc. žemės yra skirta žemės ūkiui, o dar 24,30 proc. užima miškai, o tai prisideda prie vešlių ir įvairių salų ekosistemų.

Gyventojai ir vystymasis

Apskaičiuota, kad 2020 m. liepos mėn., kuriose gyvena 37 381 gyventojas, Didžiosios Britanijos Mergelių salose yra gana tolygus gyventojų pasiskirstymas pagrindinėse salose, įskaitant Tortolą, Anegadą, Mergelę Gordą ir Jostą Van Dyke’ą. Anglų kalba yra oficiali kalba, atspindinti teritorijos britų paveldą, o sostinė Road Town yra kultūros ir ekonomikos centras. Miesto gyventojų skaičius sudaro apie 48,50 proc., o tai rodo subalansuotą pasiskirstymą tarp miesto ir kaimo gyvenamųjų erdvių.

Ekonomika

Didžiosios Britanijos Mergelių salų ekonomika yra daugialypė, o turizmas yra pagrindinė pramonės šaka. Buriavimo, nardymo vilionė ir bendras paplūdimio atostogų patrauklumas pritraukia lankytojus iš viso pasaulio. Be to, teritorija sukūrė lengvosios pramonės, statybos ir romo bei betono blokų gamybos reputaciją. Finansinių paslaugų sektorius, ypač ofšorinė bankininkystė, taip pat vaidina svarbų vaidmenį PVI ekonominėje struktūroje. Žemės ūkis tebėra salų ekonomikos dalis, nors ir mažesniu mastu, daugiausia dėmesio skiriant vaisių ir daržovių auginimui, taip pat gyvuliams, paukštienai ir žvejybai.

Kalbant apie tarptautinę prekybą, BVI eksportuoja tokius produktus kaip romas, šviežia žuvis, vaisiai, gyvūnai ir statybinės nerūdinės medžiagos, tokios kaip žvyras ir smėlis. Salos yra priklausomos nuo statybinių medžiagų, automobilių, maisto produktų ir mašinų importo, kad paremtų jų plėtrą ir patenkintų tiek vietos gyventojų, tiek turizmo sektoriaus poreikius.

Infrastruktūra ir BVP

Nors konkretūs duomenys apie elektrifikacijos rodiklius nėra lengvai prieinami, akivaizdu, kad Didžiosios Britanijos Mergelių salos investavo į infrastruktūrą, kad paremtų tiek savo gyventojus, tiek klestinčią turizmo pramonę. Apskaičiuota, kad bendrasis vidaus produktas (BVP) vienam gyventojui 2017 m. buvo 34 200 JAV dolerių, o tai atspindi palyginti aukštą gyvenimo lygį ir sėkmingą ribotų teritorijos gamtos išteklių panaudojimą.

Išvada

Britų Mergelių salos liudija Karibų jūros grožį ir atsparumą. Nuo nuostabių kraštovaizdžių ir turtingo kultūros paveldo iki dinamiškos ekonomikos ir svetingų bendruomenių – BVI siūlo unikalų tyrinėjimo, atsipalaidavimo ir investavimo galimybių derinį. Nesvarbu, ar jus traukia kalvų skambutis, ar žydrų bangų vilionės, Britų Mergelių salos žada nepamirštamą patirtį vienoje gražiausių pasaulio vietų.

Šalies duomenys

Šalies kodas VI
Regionas Central America
Paviršius 151 kv. km
Žemės paviršius 151 kv. km
Vandens paviršius 0 kv. km
Žemės ūkio paviršius 46.70%
Miško paviršius 24.30%
Žemiausias aukščio taškas n/a
Aukščiausias aukščio taškas Mount Sage 521 m
BVP vienam gyventojui $34,200 (2017 est.)