Kubos tyrinėjimas: Karibų jūros brangakmenis

Įvadas

Įsikūręs kristaliniuose Karibų jūros ir Šiaurės Atlanto vandenyno vandenyse, vos už 150 kilometrų į pietus nuo Key West, Floridoje, yra gyvybinga Kubos salų tauta. Savo turtinga kultūra, audringa istorija ir nuostabiu gamtos grožiu Kuba siūlo unikalų patirties derinį visiems, kurie žengia į jos krantus.

Geografinė apžvalga

Kubos geografija yra tokia pat įvairi, kaip ir jos kultūra. 110 860 kvadratinių kilometrų plotas, turintis 109 820 kvadratinių kilometrų žemės ir 1 040 kvadratinių kilometrų vandens, gali pasigirti įvairiais kraštovaizdžiais. Nuo daugiausia plokščių iki riedančių lygumų ir tvirtų kalvų iki didingų kalnų pietryčiuose Kubos reljefas liudija jos gamtos grožį. Kranto linija driekiasi daugiau nei 3 735 kilometrus, siūlo kvapą gniaužiančius paplūdimius ir gausybę jūros gyvybės. Aukščiausias Kubos taškas Pico Turquino siekia 1,974 metrų virš jūros lygio, suteikdamas nuostabius vaizdus tiems, kurie išdrįsta pasiekti jo viršūnę.

Klimatas ir gamtos ištekliai

Mėgaudamasi tropiniu klimatu, kurį moderuoja prekybos vėjai, Kuba turi sausą sezoną nuo lapkričio iki balandžio ir lietingą sezoną nuo gegužės iki spalio. Šis klimatas palaiko daugybę gamtos išteklių, įskaitant kobaltą, nikelį, geležies rūdą, chromą, varį ir kt. Kubos gamtos turtai, kuriuose 60,30 proc. žemės skirta žemės ūkiui, o 27,30 proc. – miškams, apima ne tik naudingųjų iškasenų telkinius, bet ir įvairius žemės ūkio produktus bei tvirtą miškininkystės sektorių.

Demografija ir kultūra

Apskaičiuota, kad 2020 m. Liepos mėn., Kubos gyventojų skaičius buvo 11 059 062. Kubos žmonės, žinomi dėl savo šilumos ir svetingumo, didelę savo gyventojų dalį gyvena miestuose, maždaug 77.20%, o sostinė Havana yra daugiausiai gyventojų. Ispanų kalba yra oficiali kalba, atspindinti turtingus šalies istorinius ryšius su Ispanija. Gyventojų pasiskirstymas yra santykinai tolygus, dideli klasteriai yra didesniuose miestuose ir miesteliuose.

Ekonomika: apžvalga

Kubos ekonomika verta dėmesio dėl to, kad, be kita ko, daugiausia dėmesio skiriama tokioms pramonės šakoms kaip nafta, nikelis, kobaltas, farmacija ir tabakas. Žemės ūkio gamyba, įskaitant cukrų, tabaką, citrusinius vaisius ir kavą, tebėra pagrindinė ekonomikos dalis. Šalis sukūrė įvairų pramonės sektorių, apimantį nuo statybos ir plieno iki cemento ir žemės ūkio mašinų. Be to, dėl strateginės Kubos padėties ji yra gyvybiškai svarbi tarptautinės prekybos dalyvė, galinti pasigirti eksporto ir importo partnerių deriniu visame pasaulyje.

Visuomenė ir infrastruktūra

Kubos vyriausybė padarė didelę pažangą infrastruktūros srityje, nuo 2016 m. Pasiekdama 100% elektrifikacijos lygį. Šią pažangą atspindi nuolatinis jos BVP vienam gyventojui augimas, kuris 2016 m. buvo įvertintas 12 300 USD. Urbanizacija taip pat patyrė didelį pakilimą, o pagrindinės miesto teritorijos, tokios kaip Havana, patyrė augimą ir plėtrą, o tai rodo besivystantį miesto kraštovaizdį.

Išvada

Kuba yra atsparumo ir gyvybingumo liudijimas. Nuo nuostabios geografijos ir atogrąžų klimato iki įvairios ekonomikos ir dinamiškų visuomenės struktūrų Kuba yra daugiau nei tik turistų lankoma vieta; Tai šalis, turinti turtingą kultūros paveldą ir perspektyvią ateitį. Toliau naršydama po 21-ojo amžiaus sudėtingumą, Kuba išlaiko savo patrauklumą, viliodama keliautojus ir mokslininkus į savo krantus.

Šalies duomenys

Šalies kodas CU
Regionas Central America
Paviršius 110860 kv. km
Žemės paviršius 109820 kv. km
Vandens paviršius 1040 kv. km
Žemės ūkio paviršius 60.30%
Miško paviršius 27.30%
Žemiausias aukščio taškas Caribbean Sea 0 m
Aukščiausias aukščio taškas Pico Turquino 1,974 m
BVP vienam gyventojui $12,300 (2016 est.)