Mianmaro stebuklų tyrinėjimas: žvilgsnis į Birmą iš arčiau

Geografinis gobelenas

Pietryčių Azijos širdyje įsikūrusi Birma, oficialiai žinoma kaip Mianmaras, yra žavi gamtos grožio ir kultūros paveldo mozaika. Ši įvairi tauta yra strategiškai išdėstyta, ribojasi su Andamanų jūra ir Bengalijos įlanka, šalia kaimyninių šalių Bangladešo, Kinijos, Indijos, Laoso ir Tailando. Mianmaras, apimantis didžiulį 676 578 kvadratinių kilometrų plotą, demonstruoja sudėtingą žemės ir vandens mišinį. Plačios šalies sausumos ribos driekiasi daugiau nei 6 522 kilometrus, o jos pakrantė išsidėsčiusi per 1 930 kilometrų, kviesdama turtingą jūrų biologinę įvairovę.

Birmos kraštovaizdis yra vaizdingas centrinių žemumų gobelenas, apsuptas stačių, tvirtų aukštumų, pateikiantis dramatišką aukščio kontrastą nuo ramių Andamanų jūros krantų ir Bengalijos įlankos nuliniu metru iki aukštos Gamlang Razi viršūnės 5,870 metrų. Ši įvairi topografija yra atogrąžų musoninio klimato pagrindas, kai metų laikai svyruoja tarp debesuotų, lietingų vasarų ir giedrų, švelnių žiemų.

Natūrali premija

Mianmaras yra gausiai aprūpintas gamtos ištekliais, pradedant brangakmeniais ir metalais, tokiais kaip alavas, stibis, cinkas ir varis, ir baigiant gyvybiškai svarbiais energijos šaltiniais, tokiais kaip nafta, gamtinės dujos ir hidroenergija. Šalies ariamoji žemė sudaro 19,20 proc. viso jos ploto, o miško žemė sudaro reikšmingą 48,20 proc., o tai yra medienos pramonės pagrindas.

Socialinė ir ekonominė struktūra

Gyventojų skaičiaus dinamika

2020 m. liepos mėnesio duomenimis, Mianmaro gyventojų skaičius siekia beveik 56 590 071 individą, daugiausia susitelkusį pakrančių regionuose ir derlingose lygumose, besiribojančiose su Irrawaddy upe. Urbanizacija siekia 31,10 proc., pabrėždama daugiausia kaimo gyvenviečių modelį. Pagrindiniai miesto centrai yra Jangonas, pulsuojanti tautos širdis, ir Mandalay, kurių kiekvienas atspindi besivystantį šalies miesto kraštovaizdį.

Žemės ūkio ir pramonės pagrindas

Agrarinis sektorius, kuriame, be kita ko, daugiausia dėmesio skiriama ryžiams, ankštiniams augalams ir cukranendrėms, yra kertinis Mianmaro ekonomikos akmuo, derantis su gyvybinga žvejybos pramone. Pramonės srityje Mianmaras demonstruoja platų spektrą nuo žemės ūkio perdirbimo iki drabužių gamybos, kurį pabrėžia didėjantis nefrito ir brangakmenių eksporto segmentas. Eksporto srityje Kinija ir Tailandas laikomi pagrindiniais partneriais, pabrėždami dinamišką prekybos tinklą.

Ekonominiai rodikliai

Kalbant apie ekonominės veiklos rezultatus, Mianmaro BVP vienam gyventojui 2017 m. duomenimis, yra maždaug 6 300 JAV dolerių, o tai reiškia laipsniškos ekonomikos transformacijos etapą, kuriam įtakos turėjo strateginiai prekybos santykiai ir neišnaudotas gamtos išteklių potencialas. Tuo tarpu elektrifikacijos rodiklis rodo, kad 2016 m. tik 57 proc. visų gyventojų turėjo prieigą prie elektros energijos, o tai atskleidžia infrastruktūros plėtros ir teisingo išteklių paskirstymo iššūkius.

Aplinkosauginis ir kultūrinis meistriškumas

Birmos milieu yra rezonansinis gamtos spindesio ir kultūrinio gylio mišinys. Turėdamas turtingą floros ir faunos saugyklą, esančią miškuose ir jūrų ribose, jis yra biologinės įvairovės prieglobstis. Kultūriniu požiūriu Mianmaras yra etninių grupių, tradicijų ir kalbų mozaika, o Birmos kalba yra oficiali lingua franca. Šis kultūrinis gyvybingumas atsispindi tautos festivaliuose, kulinarinėse tradicijose ir jos žmonių šilumoje, todėl Mianmaras yra unikalus perlas Pietryčių Azijos drobėje.

Išvada

Mianmaras su savo mįslingais kraštovaizdžiais, turtingais gamtos turtais ir įvairiu kultūros paveldu tebėra neapsakomų istorijų ir potencialo kraštas. Nepaisant iššūkių socialinėje, ekonominėje ir aplinkos srityse, tauta žengia į priekį, siekdama darnaus vystymosi ir integracinio augimo. Pasauliui nukreipus žvilgsnį į Pietryčių Aziją, Birma neabejotinai išsiskiria kaip šalis, atsidūrusi ant transformacijos slenksčio, kviečianti įsitraukti į pasaulį ir tyrinėti.

Šalies duomenys

Šalies kodas BM
Regionas East Asia/Southeast Asia
Paviršius 676578 kv. km
Žemės paviršius 653508 kv. km
Vandens paviršius 23070 kv. km
Žemės ūkio paviršius 19.20%
Miško paviršius 48.20%
Žemiausias aukščio taškas Andaman Sea/Bay of Bengal 0 m
Aukščiausias aukščio taškas Gamlang Razi 5,870 m
BVP vienam gyventojui $6,300 (2017 est.)