Vokietijos tyrinėjimas: Vidurio Europos jėgainė

Geografinė esmė

Įsikūrusi Vidurio Europos širdyje, Vokietija gali pasigirti strategine vieta, besiribojančia su Baltijos jūra ir Šiaurės jūra, išsidėsčiusia tarp Nyderlandų ir Lenkijos bei į pietus nuo Danijos. Besiplečiantis 357 022 kv. Tauta dalijasi savo sausumos ribomis, iš viso 3,714 km, su devyniomis šalimis, įskaitant Austriją, Belgiją, Čekiją, Daniją, Prancūziją, Liuksemburgą, Nyderlandus, Lenkiją ir Šveicariją. Vokietija taip pat turi plačią 2,389 km ilgio pakrantę, kuri sustiprina jos jūrinę sąveiką.

Klimatas ir topografija

Vokietijos klimatas daugiausia yra vidutinio klimato ir jūrinis, jam būdingos vėsios, debesuotos, drėgnos žiemos ir vasaros, o retkarčiais šiltas kalnų (foehn) vėjas leidžia pajusti jo buvimą. Šalies reljefas yra žemumų gobelenas šiaurėje, aukštumos centre ir didingos Bavarijos Alpės pietuose. Pažymėtina, kad aukštis tęsiasi nuo Neuendorf bei Wilster -3,5 m, žyminčio žemiausią tašką, iki Zugspitze viršūnės, pakilusios 2,963 m, aukščiausio aukščio taško.

Gamtos turtai ir žemės ūkio paskirties žemė

Tauta yra apdovanota turtingais gamtos ištekliais, įskaitant anglį, lignitą, gamtines dujas, geležies rūdą, varį, nikelį, uraną, kalį, druską, statybines medžiagas ir derlingą medieną bei ariamą žemę. Žemės ūkis yra svarbus sektorius, kuriame 48,00 proc. žemės skiriama žemės ūkio veiklai, o miškai užima 31,80 proc. šalies teritorijos. 2012 m. drėkinama žemė sudarė apie 6.500 kv.km, joje buvo auginami įvairūs pasėliai ir produkcija.

Gyventojų skaičiaus dinamika

Vokietija, kurioje 2020 m. liepą gyveno daugiau nei 80 milijonų žmonių, yra daugiausiai gyventojų turinti šalis Europoje. Gyventojų pasiskirstymas visoje šalyje yra gana tolygus, o miestų centrai vakarinėje Šiaurės Reino-Vestfalijos dalyje pritraukia tankesnes populiacijas. Maždaug 77.50% gyventojų gyvena miestuose, įskaitant didžiuosius miestus, tokius kaip Berlynas, Hamburgas, Miunchenas ir Kelnas.

Kultūrinė ir ekonominė struktūra

Vokiečių kalba yra oficiali kalba, atspindinti žmonių, išdidžiai žinomų kaip vokiečiai, tautybę. Šalis švenčiama už indėlį į meną, muziką, literatūrą ir filosofinę mintį per visą istoriją.

Pramonė ir žemės ūkis

Vokietijos ekonominį kraštovaizdį apibūdina jos, kaip vienos didžiausių ir technologiškai pažangiausių gamintojų pasaulyje keliuose sektoriuose, statusas. Tai geležis, plienas, anglis, cementas, chemikalai, mašinos, transporto priemonės, staklės, elektronika, automobiliai, maistas ir gėrimai, laivų statyba ir tekstilė. Žemės ūkio sektorius klesti augindamas bulves, kviečius, miežius, cukrinius runkelius, vaisius, kopūstus; pieno produktai; ir galvijų, kiaulių, naminių paukščių auginimas.

Prekybos santykiai ir ekonomika

Pasaulio ekonomikos srityje Vokietija gali pasigirti tvirtais prekybos santykiais su pagrindiniais eksporto partneriais, tokiais kaip JAV, Prancūzija, Kinija, Nyderlandai, Jungtinė Karalystė, Italija, Austrija, Lenkija ir Šveicarija. Pagrindinės jos eksporto prekės yra motorinės transporto priemonės, mašinos, cheminės medžiagos, kompiuterių ir elektronikos gaminiai, elektros įranga, vaistai, metalai, transporto įranga, maisto produktai, tekstilė, guma ir plastiko gaminiai. Importo partneriai yra Nyderlandai, Kinija, Prancūzija, Belgija, Italija, Lenkija, Čekija, JAV, Austrija ir Šveicarija, daugiausia dėmesio skiriant mašinoms, duomenų apdorojimo įrangai, transporto priemonėms, cheminėms medžiagoms, naftai ir dujoms, metalams, elektros įrangai, vaistams, maisto produktams ir žemės ūkio produktams. Elektrifikacijos lygis nuo 2016 m. siekia 100 proc., o tai yra visapusiškos šalies infrastruktūros plėtros pagrindas. Vokietija, kurios BVP vienam gyventojui 2017 m. buvo 50 800 USD, pabrėžia savo ekonominę galią ir gyvenimo kokybę.

Išvada

Vokietija, turinti savo vietą Vidurio Europoje, įvairų kraštovaizdį, tvirtą ekonomiką ir turtingą kultūros paveldą, ir toliau vaidina pagrindinį vaidmenį pasaulinėje arenoje. Nuo dinamiškų miestų ir taikių kaimo vietovių iki novatoriškų pramonės šakų ir tvarios praktikos Vokietija siūlo vystymosi ir klestėjimo modelį, giliai įsišaknijusį jos istorijoje, tačiau visada žvelgiantį į ateitį.

Šalies duomenys

Šalies kodas GM
Regionas Europe
Paviršius 357022 kv. km
Žemės paviršius 348672 kv. km
Vandens paviršius 8350 kv. km
Žemės ūkio paviršius 48.00%
Miško paviršius 31.80%
Žemiausias aukščio taškas Neuendorf bei Wilster -3.5 m
Aukščiausias aukščio taškas Zugspitze 2,963 m
BVP vienam gyventojui $50,800 (2017 est.)