Australijos tyrinėjimas: kontrastų ir turtingumo žemynas

Geografinė didybė

Australija, reikšmingas sausumos masyvas, esantis Okeanijoje, yra unikalioje padėtyje tarp Indijos vandenyno ir Ramiojo vandenyno pietų. Platus 7 741 220 kv km paviršiaus plotas yra sritis, kurioje geografija pasakoja senovės laikų pasakas. Šalis gali pasigirti įvairiu reljefu, daugiausia žemu plokščiakalniu, kurį puošia dykumos, kartu su derlinga lyguma pietryčiuose, kurioje vykdoma didžioji dalis žemės ūkio veiklos. Australijos pakrantė, besitęsianti 25 760 km, siūlo kvapą gniaužiančius vaizdus ir įvairią jūrų ekosistemą.

Klimatas ir aukštis

Negalima aptarti Australijos geografijos nepripažįstant jos klimato ir aukščio spektro. Aplinka svyruoja nuo sausos iki pusiau sausos, su vidutinio klimato zonomis pietuose ir rytuose, pereinant prie atogrąžų klimato šiaurėje. Žemiausias pakilimo taškas yra prie Eyre ežero, nusileidžiančio iki -15 m, o Kosciuškos kalnas yra aukščiausia 2 228 m viršukalnė, rodanti geologinę įvairovę.

Gamtos turtai ir žemės ūkis

Australijos turtų esmė slypi po jos dirvožemiu ir didžiuliais vandenynais. Tai gamtos išteklių, įskaitant aliuminio oksidą, anglį, geležies rūdą ir auksą, lobynas. Pažymėtina, kad Australija yra didžiausia pasaulyje grynoji anglių eksportuotoja, prisidedanti prie 29% pasaulinio anglies eksporto, pabrėždama savo pagrindinį vaidmenį energijos rinkoje. Žemė taip pat yra dosni, 52,90 proc. jos priskiriama žemės ūkiui, ja remiami įvairūs pasėliai ir gyvuliai, taip palaikomas tiek vietos vartojimas, tiek tarptautinė prekyba.

Žemės ūkis ir pramonė

Pagrindiniai žemės ūkio produktai, tokie kaip kviečiai, miežiai, cukranendrės, vaisiai, galvijai, avys ir paukštiena, pabrėžia sektoriaus įvairovę. Papildydamos turtingus gamtos išteklius, Australijos pramonė klestėjo, daugiausia dėmesio skirdama kasybai, pramonės ir transporto įrangai, maisto perdirbimui, cheminėms medžiagoms ir plieno gamybai. Šis pramoninis meistriškumas palaiko tiek vidaus poreikius, tiek tarptautinius reikalavimus.

Demografija ir urbanizacija

Australijos gyventojų pasiskirstymas maždaug 25 466 459 (apskaičiuotas 2020 m. Liepos mėn.) Pabrėžia koncentruotą modelį, daugiausia palei rytinį ir pietrytinį periferiją, o reikšmingi miestų centrai, tokie kaip Melburnas ir Sidnėjus, pirmauja pagal gyventojų skaičių. Urbanizacija yra ryški tendencija, apskaičiuota, kad nuo 2020 m. 86.20% gyventojų gyvena miestuose, o tai atspindi pasaulinį judėjimą į miestus dėl ekonominių galimybių ir gyvenimo būdo pasirinkimo.

Gyventojų centrai ir kalba

Nepaisant miesto dreifo, didžiulis Australijos „užkampis” išlieka lengvai apgyvendintas, išsaugodamas tvirtą ir nepaliestą grožį, kuris būdingas didžiajai žemyno daliai. Anglų kalba, kaip oficiali kalba, yra vienijanti terpė įvairios kilmės australams, palengvinanti ne tik bendravimą, bet ir kultūrų mišinį, praturtinantį Australijos visuomenę.

Tarptautinė prekyba ir ekonomika

Australijos ekonominei aplinkai didelę įtaką daro jos tarptautinės prekybos santykiai, ypač su pagrindinėmis ekonomikos galiūnėmis, tokiomis kaip Kinija, Japonija, Pietų Korėja ir Indija. Geležies rūda, anglis, auksas, gamtinės dujos ir įvairūs žemės ūkio produktai išsiskiria iš savo eksporto prekių, pabrėždami šalies, kaip kritinės būtiniausių prekių tiekėjos visame pasaulyje, vaidmenį. Kita vertus, importas apima motorines transporto priemones, rafinuotą naftą ir telekomunikacijų įrangą, iliustruojančią pasaulio ekonomikų tarpusavio priklausomybę.

Infrastruktūra ir gyvenimo lygis

Įsipareigojimas infrastruktūrai ir gyvenimo kokybei akivaizdus Australijos 100% elektrifikacijos lygis nuo 2016 m., O BVP vienam gyventojui 2017 m. – 50,400 50,400 USD. Šie rodikliai atspindi ne tik šalies klestėjimą, bet ir jos dėmesį pagrindinių poreikių tenkinimo užtikrinimui ir aukšto gyventojų gyvenimo lygio išlaikymui.

Išvada

Australija su savo didingais kraštovaizdžiais, turtingais gamtos ištekliais, gyvybinga ekonomika ir dinamiška demografija yra kontrastų ir turtingumo žemynas. Jos strateginė padėtis, klestinčios žemės ūkio paskirties žemės, pažangios pramonės šakos ir šurmuliuojantys miestų centrai kartu pynė šios unikalios tautos audinį. Žvelgiant į ateitį, Australijos kelionė žada būti tokia pat įvairi ir tvirta, kaip ir pagrindas, ant kurio ji stovi, ir reikšmingai prisidės tiek prie regioninių, tiek prie pasaulinių naratyvų.

Šalies duomenys

Šalies kodas AS
Regionas Australia – Oceania
Paviršius 7741220 kv. km
Žemės paviršius 7682300 kv. km
Vandens paviršius 58920 kv. km
Žemės ūkio paviršius 52.90%
Miško paviršius 16.20%
Žemiausias aukščio taškas Lake Eyre -15 m
Aukščiausias aukščio taškas Mount Kosciuszko 2,228 m
BVP vienam gyventojui $50,400 (2017 est.)