Bahreino karalystės tyrinėjimas: perlas Persijos įlankoje

Įvadas į Bahreiną

Bahreino Karalystė, esanti Artimųjų Rytų širdyje, yra unikalus salynas, esantis į rytus nuo Saudo Arabijos Persijos įlankoje. Nepaisant nedidelio 760 kv.km žemės ploto, Bahreinas turi strateginę geografinę reikšmę, kuri yra susijusi su jo dydžiu. Šalis žavi lankytojus savo modernumo ir turtingo kultūros paveldo mišiniu, todėl tai yra žavinga tauta, kurią reikia tyrinėti.

Geografija ir klimatas

Bahreino reljefą daugiausia sudaro žema dykumos lyguma, kuri švelniai kyla į žemą centrinę eskarpą, o Jabal ad Dukhan yra aukščiausias taškas 135 metrų aukštyje. Šis daugiausia plokščias kraštovaizdis prisidėjo prie pakrantės, kuri tęsiasi apie 161 kilometrą, iš kurios atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai ir prieiga prie nesugadintų Persijos įlankos vandenų. Bahreinui būdingas sausas klimatas, pasižymintis švelniomis, maloniomis žiemomis ir labai karštomis, drėgnomis vasaromis, įrėminančiomis šalies gamtos grožį išskirtinėje atmosferos aplinkoje.

Gamtos ištekliai ir žemės naudojimas

Karalystė yra palaiminta vertingais gamtos ištekliais, tokiais kaip nafta, susijusios ir nesusijusios gamtinės dujos, žuvys ir perlai, kurie istoriškai vaidino svarbų vaidmenį jos ekonomikoje. Žemės ūkio paskirties žemė sudaro apie 11,30% šalies, vyrauja tokie augalai kaip vaisiai, daržovės, paukštiena, pieno produktai ir jūros gėrybės. Be to, nepaisant sausringo klimato, Bahreinui pavyko drėkinti apie 40 kvadratinių kilometrų savo žemės nuo 2012 m. įvertinimo, pabrėžiant, kad jis veiksmingai naudoja turimus išteklius.

Gyventojai ir urbanizacija

Apskaičiuota, kad Bahreino gyventojų skaičius 2020 m. liepos mėnesį buvo apie 1 505 003, todėl jis buvo mažiausias iš Persijos įlankos valstybių. Tačiau jis gali pasigirti urbanizacijos lygiu, viršijančiu 90%, o didžiausia gyvenviečių koncentracija yra aplink Manamah (sostinę) ir Al Muharraq. Ši miesto populiacija atspindi gyvybingą bendruomenę, klestinčią miestuose, prisidedančią prie dinamiškos Bahreino socialinės struktūros.

Ekonomika ir pramonė

Bahreino ekonomika yra įvairi, pirmauja naftos perdirbimas ir perdirbimas, po kurio seka aliuminio lydymas, geležies granuliavimas ir trąšų gamyba. Pažymėtina, kad Bahreinas taip pat žinomas dėl savo tvirto finansų sektoriaus, apimančio islamo ir ofšorinę bankininkystę, draudimą, taip pat laivų remonto ir turizmo pramonę, demonstruodamas sėkmingą diversifikavimo strategiją, apimančią ne tik naftą. Žemės ūkyje gaminami vaisiai, daržovės, paukštiena, pieno produktai, krevetės ir žuvis, o pagrindiniai pramonės produktai yra naftos produktai, aliuminis ir tekstilė. Šalies eksporto ir importo partneriai apima visą pasaulį, atspindėdami gerai integruotą ekonomiką į pasaulinę rinką.

Tarptautiniai santykiai ir prekyba

Bahreinas dinamiškai dalyvauja tarptautinėje prekyboje, o pagrindiniai eksporto partneriai yra JAE, Saudo Arabija, JAV, Omanas, Kinija, Kataras ir Japonija. Pagrindiniai jos eksporto produktai yra nafta ir naftos produktai, taip pat aliuminis ir tekstilė, demonstruojantys šalies pramoninius pajėgumus. Kalbant apie importą, Bahreinas žalia nafta, mašinas ir chemines medžiagas daugiausia gauna iš Kinijos, JAE, JAV, Australijos ir Japonijos, pabrėždamas pasaulinį tiekimo grandinės pobūdį ir ekonominę priklausomybę.

Infrastruktūra ir plėtra

Bahreinas, kurio bendras elektrifikacijos lygis nuo 2016 m. yra 100 proc., rodo pažangos infrastruktūros plėtros srityje pavyzdį, užtikrindamas, kad visi jo piliečiai turėtų prieigą prie elektros energijos. Šis pasiekimas rodo platesnę pažangą šalies viduje, orientuotą į jos gyventojų gyvenimo kokybės gerinimą ir ekonomikos augimo skatinimą. Be to, BVP vienam gyventojui nuo 2017 m. yra 49,000 2017 USD, todėl Bahreinas yra tarp didesnes pajamas gaunančių šalių visame pasaulyje, o tai atspindi jo ekonominį gyvybingumą ir gyventojų gerovę.

Išvada

Bahreino karalystė liudija harmoningą senovės kultūros ir šiuolaikinės pažangos mišinį. Nuo savo strateginės padėties Persijos įlankoje iki turtingų gamtos išteklių, dinamiškos ekonomikos ir gyvybingų miestų centrų Bahreinas siūlo unikalią atsparumo ir klestėjimo perspektyvą sausringoje Artimųjų Rytų vietovėje. Šaliai toliau augant ir įvairėjant, jos kelionė yra ne tik tautos istorija, bet ir pažangos bei tradicijų, darniai egzistuojančių, švyturys.

Šalies duomenys

Šalies kodas BA
Regionas Middle East
Paviršius 760 kv. km
Žemės paviršius 760 kv. km
Vandens paviršius 0 kv. km
Žemės ūkio paviršius 11.30%
Miško paviršius 0.70%
Žemiausias aukščio taškas n/a
Aukščiausias aukščio taškas Jabal ad Dukhan 135 m
BVP vienam gyventojui $49,000 (2017 est.)