Belgijos tyrinėjimas: išsami apžvalga

Geografinė esmė

Belgija, šalis, esanti Vakarų Europoje, yra svarbus regionas, besiribojantis su Šiaurės jūra į šiaurės vakarus, tarp Prancūzijos ir Nyderlandų. Belgija, kurios bendras plotas yra 30 528 kv km, apima 30 278 kv km žemės plotą ir 250 kv. Šalis dalijasi plačiomis 1 297 km sausumos ribomis su kaimynine Prancūzija, Vokietija, Liuksemburgu ir Nyderlandais. Kukli Belgijos pakrantė driekiasi daugiau nei 66,5 km, o tai yra strateginė padėtis palei Šiaurės jūrą.

Klimatas ir reljefas

Belgijos klimatas yra vidutinio klimato, kuriam būdingos švelnios žiemos, vėsios vasaros, dažnai lietingos, drėgnos ir drumstos sąlygos. Topografija varijuoja nuo plokščių pakrantės lygumų šiaurės vakaruose, įsiterpusių į centrines kalvas, iki tvirtų Ardėnų miško reljefų pietryčiuose. Įvairus aukštis svyruoja nuo Šiaurės jūros 0 m iki aukščiausio taško Botrange, kurio viršūnė yra 694 m. Belgija džiaugiasi savo gamtos ištekliais, įskaitant statybines medžiagas, kvarcinį smėlį, karbonatus ir ypač derlingą ariamąją žemę.

Socialinis ir ekonominis kraštovaizdis

2020 m. liepą Belgijoje gyveno apie 11 720 716 žmonių. Belgijos visuomenė išsiskiria vienu didžiausių urbanizacijos rodiklių pasaulyje, maždaug 97% jos gyventojų gyvena miestuose. Tankiausiai apgyvendinti segmentai randami šiauriniuose dviejuose trečdaliuose šalies, o pietryčių regionai yra mažiau perkrauti. Sostinė Briuselis kartu su Antverpenu yra pagrindiniai miestų centrai, kurių gyventojų skaičius viršija milijonus.

Kalbinė ir ekonominė dinamika

Belgija yra unikali dėl savo trikalbių oficialių kalbų politikos, apimančios olandų, prancūzų ir vokiečių kalbas. Ši kalbų įvairovė atspindi įtraukią šalies kultūrinę struktūrą. Ekonomiškai Belgija gali pasigirti turtingu kraštovaizdžiu, kurio BVP vienam gyventojui 2017 m. buvo 46 600 USD. Žemės ūkio sektorius klesti augindamas cukrinius runkelius, šviežias daržoves, vaisius, grūdus ir tabaką, be gyvulininkystės produktų, tokių kaip jautiena, veršiena, kiauliena ir pienas. Tuo tarpu jos pramoninė arena spindi inžinerijos ir metalo gaminiais, motorinių transporto priemonių surinkimu ir daugybe kitų sektorių, įskaitant perdirbtus maisto produktus ir gėrimus, chemines medžiagas, farmaciją, tekstilę ir naftą.

Prekyba ir pramonė

Belgijos strateginė padėtis sustiprina jos vaidmenį tarptautinėje prekyboje. Pagrindiniai jos eksporto partneriai yra Vokietija, Prancūzija, Nyderlandai, JK, Italija ir JAV. Šalis specializuojasi cheminių medžiagų, mašinų ir įrangos, gatavų deimantų, metalų ir metalo gaminių bei maisto produktų eksporte. Priešingai, jos importo rinkas skatina tokios būtinybės kaip žaliavos, mašinos ir įranga, cheminės medžiagos, neapdoroti deimantai, vaistai, maisto produktai, transporto įranga ir naftos produktai, o importas daugiausia vykdomas iš Nyderlandų, Vokietijos, Prancūzijos, JAV, JK, Airijos ir Kinijos.

Infrastruktūra ir žemės ūkis

Kadangi žemės ūkio paskirties žemė apima 44,10 % jos teritorijos, o miško žemė – apie 22,40 %, Belgija laikosi subalansuoto požiūrio į žemės naudojimą. Skaičiuojama, kad drėkinama žemė 2012 m. sudarė apie 230 kv.km, remiant įvairią žemės ūkio veiklą. Tauta pasiekė visišką elektrifikaciją, pabrėždama savo įsipareigojimą teikti pagrindines paslaugas visiems savo gyventojams.

Išvada

Įspūdingas Belgijos geografinės įvairovės, kultūrinio turtingumo ir ekonominio gyvybingumo derinys išskiria ją pasauliniame žemėlapyje. Nuo vidutinio klimato, įvairaus reljefo ir turtingų gamtos išteklių iki šurmuliuojančių miestų centrų, daugiakalbių gyventojų ir dinamiškos ekonomikos Belgija apima Europos paveldo ir modernumo esmę. Jos esminis vaidmuo tarptautinėje prekyboje kartu su tvirtu infrastruktūros pagrindu žymi Belgiją kaip labai svarbią Vakarų Europoje šalį, puoselėjančią klestėjimo ir įtraukties palikimą.

Šalies duomenys

Šalies kodas BE
Regionas Europe
Paviršius 30528 kv. km
Žemės paviršius 30278 kv. km
Vandens paviršius 250 kv. km
Žemės ūkio paviršius 44.10%
Miško paviršius 22.40%
Žemiausias aukščio taškas North Sea 0 m
Aukščiausias aukščio taškas Botrange 694 m
BVP vienam gyventojui $46,600 (2017 est.)