Bermudų spindesio tyrinėjimas

Vaizdingas Bermudų salynas, šiaurės Atlanto vandenyno perlas, yra britų kolonijinės istorijos ir ramaus subtropinės gamtos grožio sintezė. Ši salų grupė, esanti į rytus nuo Pietų Karolinos, užima 54 kvadratinių kilometrų paviršiaus plotą, kuris visas yra žemė, nes dėl savo salų pobūdžio nėra vidaus vandens telkinių ar besiribojančių šalių. Su pakrante, kuri tęsiasi daugiau nei 103 kilometrus, Bermudą gaubia žydras Atlanto vandenyno apkabinimas, siūlantis kvapą gniaužiančius vaizdus ir kviečiantį klimatą tiek lankytojams, tiek gyventojams.

Geografija ir klimatas

Bermudai gali pasigirti kraštovaizdžiu, kurį puošia žemos kalvos, atskirtos derlingomis įdubomis, sukuriančios reljefą, kuris yra toks pat įvairus, kaip ir gražus. Aukščiausias salų taškas yra Miesto kalnas, pasiekiantis 79 metrų aukštį, suteikiantis nuostabius vaizdus į aplinkines jūrų platybes. Salų subtropinis klimatas užtikrina švelnų, drėgną orą ištisus metus, nors gyventojai dažnai ruošiasi žiemos mėnesiais būdingiems vėjams ir stipriems vėjams, o tai liudija dinamišką Bermudų aplinkos pobūdį.

Gamtos ištekliai ir žemės naudojimas

Kalkakmenio dariniai ir turizmui palankus klimatas yra vieni iš svarbiausių Bermudų gamtos išteklių. Tai paskatino klestinčią turizmo pramonę, kurią traukia tiek gamtos grožis, tiek šiltas, svetingas klimatas. Apie 14,80 proc. žemės skirta žemės ūkiui, todėl kartu su pieno produktais ir medumi galima auginti bananus, daržoves, citrusinius vaisius ir gėles. Miškai užima 20 proc. žemės, o tai prisideda prie vešlios, žalios išvaizdos, kuri žavi lankytojus ir palaiko vietos biologinę įvairovę.

Demografija ir kultūra

2020 m. liepos mėnesio duomenimis, Bermudų gyventojų skaičius buvo 71 750, o pasiskirstymas salose yra gana tolygus. Bermudai, kaip žinoma, daugiausia kalba angliškai, o tai atspindi salų, kaip Britanijos užjūrio teritorijos, statusą. Pažymėtina, kad miesto gyventojai sudaro 100% visų gyventojų, pabrėždami šiuolaikinį gyvenimo būdą, kuris vis dar suderinamas su natūraliais salų atributais. Sostinė Hamiltonas yra ne tik administracinė širdis, bet ir gyvybingas centras, demonstruojantis Bermudų dvasią per savo kultūrą, virtuvę ir prekybą.

Miesto gyvenimas ir ekonomika

Hamiltonas, kuriame 2018 m. gyveno apie 10 000 gyventojų, yra daugiau nei politinis kapitalas; tai salų gelbėjimosi ratas. Bermudų ekonomika yra tvirta, palaikoma tokių ramsčių kaip tarptautinis verslas, turizmas ir lengvoji gamyba. Pažymėtinas Bermudų ekonominės aplinkos aspektas yra jos priklausomybė nuo vaistų reeksporto, kartu su drabužių, kuro, mašinų, statybinių medžiagų, cheminių medžiagų, maisto ir gyvų gyvūnų importu, daugiausia iš JAV, Pietų Korėjos ir Kanados.

Apskaičiuota, kad BVP vienam gyventojui Bermuduose 2016 m. buvo 99 400 JAV dolerių, o tai yra vienas didžiausių visame pasaulyje, o tai rodo, kad salų ekonomika klesti. Elektrifikacija pasiekia 100% gyventojų, o tai rodo gerai išvystytą infrastruktūrą, kuri palaiko tiek gyvenamąjį gyvenimą, tiek klestintį turizmo sektorių. Pagrindinės Bermudų eksporto partnerės yra Jamaika, Liuksemburgas ir Jungtinės Amerikos Valstijos, kurios prekybos santykių srityje demonstruoja įvairialypę ir pasaulinę aprėptį.

Išvada

Bermudai su kerinčiu gamtos grožio, istorinio žavesio ir modernaus gyvybingumo deriniu išlieka unikalia vieta ir gyvenamąja vieta Šiaurės Atlante. Salos siūlo atokvėpį nuo žemyno gyvenimo šurmulio, kviesdamos visus apsilankiusius priimti jos krantų ramybę ir žmonių šilumą. Bermudai, kaip vieta, kur ekonomika klesti kartu su gamta ir tradicijomis, yra pusiausvyros liudijimas – šventovė tiek kūnui, tiek sielai šiuolaikiniame sparčiai besivystančiame pasaulyje.

Šalies duomenys

Šalies kodas BD
Regionas North America
Paviršius 54 kv. km
Žemės paviršius 54 kv. km
Vandens paviršius 0 kv. km
Žemės ūkio paviršius 14.80%
Miško paviršius 20.00%
Žemiausias aukščio taškas n/a
Aukščiausias aukščio taškas Town Hill 79 m
BVP vienam gyventojui $99,400 (2016 est.)