Butano tyrinėjimas: paslėpta karalystė Himalajuose

Geografiniai stebuklai ir gamtos spindesys

Įsikūręs Pietų Azijoje, tarp aukštų Kinijos ir Indijos milžinų, Butanas yra rami karalystė, išsidėsčiusi 38 394 kvadratinių kilometrų plote, visoje žemėje, o jos ribose nėra vandens telkinių. Ši šalis dalijasi didele 1 136 km sausumos riba, padalyta tarp Kinijos (477 km) ir Indijos (659 km), tačiau ji neturi pakrantės. Butano reljefas dažniausiai yra kalnuotas, apsuptas derlingų slėnių ir savanų, o tai tikras įvairaus gamtos grožio liudijimas. Su klimato zonomis nuo atogrąžų pietinėse lygumose iki sunkių žiemų ir vėsių vasarų Himalajuose, Butanas siūlo platų klimato spektrą visame savo kraštovaizdyje.

Gamtos ištekliai ir aplinkos išsaugojimas

Vienas reikšmingiausių Butano lobių yra gausūs gamtos ištekliai, įskaitant medieną, hidroenergiją, gipsą ir kalcio karbonatą. Pažymėtina, kad karalystė gali pasigirti įspūdinga 85,5% miško žeme, pabrėždama savo įsipareigojimą išsaugoti aplinką. Tai, kad Butanas naudoja hidroenergiją kaip švarų energijos šaltinį, rodo jo atsidavimą tvariam vystymuisi. Be to, turėdamas 13,6 proc. žemės ūkio paskirties žemės, Butanas išlaiko pusiausvyrą tarp žemės ūkio ir vešlių miškų išsaugojimo.

Kylantys peizažai

Butano reljefas yra dramatiškas gamtos meniškumo reginys, kylantis nuo žemiausio Drangeme Chhu aukščio taško, esančio 97 metrų aukštyje, iki didingų Gangkar Puensum aukštumų, kurios yra aukščiausias neaukštas kalnas pasaulyje 7,570 metrų. Šis pakilimo diapazonas ne tik prisideda prie Butano geografinės įvairovės, bet ir prie turtingos biologinės įvairovės.

Visuomenė ir ekonomika

2020 m. liepos mėnesio duomenimis, Butano gyventojų skaičius buvo 782 318, o pilietybė tiek vienareikšmiškai, tiek daugiskaita žinoma kaip Butano. Dzongkha, oficiali kalba, vienija gyventojus, o urbanizacija – 42, 3%. Sostinė Thimphu yra ne tik politinis ir ekonominis centras, bet ir Butano kultūros širdis, kurioje nuo 2018 m. gyvena apie 203 000 gyventojų.

Ekonominės struktūros ir partnerystės

Butano ekonomiką, kurios BVP vienam gyventojui nuo 2017 m. yra 9 000 USD, remia kelios pagrindinės pramonės šakos, įskaitant cementą, medienos gaminius, perdirbtus vaisius, alkoholinius gėrimus ir ypač turizmą, kuris supažindina pasaulį su unikalia Butano bendrosios nacionalinės laimės filosofija. Žemės ūkis tebėra pagrindinis Butano ekonomikos elementas, gaminantis ryžius, kukurūzus, šakniavaisius, citrusinius vaisius, pieno produktus ir kiaušinius. Didelė Butano prekybos dalis yra su Indija, kuriai 2017 m. teko 95,3% eksporto ir 89,5% importo, pabrėžiant gilius ekonominius ryšius tarp dviejų šalių.

Butano eksporto profilis yra įvairus: elektra (daugiausia į Indiją), ferosilicis, cementas, kardamonas, kalcio karbidas, plieniniai strypai / strypai, dolomitas ir gipsas. Importas apima degalus ir tepalus, lėktuvus, mašinas ir dalis, ryžius ir motorines transporto priemones, o tai rodo subalansuotą prekybą, kuri palaiko tiek pramonės, tiek vartotojų poreikius.

Infrastruktūra ir modernizavimas

Įspūdingame modernizavimo žygdarbyje Butanas iki 2016 m. pasiekė bendrą gyventojų elektrifikaciją, užtikrindamas, kad visi jo piliečiai turėtų prieigą prie elektros energijos. Šis pasiekimas pabrėžia Butano įsipareigojimą gerinti savo žmonių gyvenimo kokybę, kartu derinant šiuolaikinius poreikius su aplinkos tvarumu.

Kultūrinis gobelenas ir pasaulinis pozicionavimas

Butanas stovi kaip tradicijos švyturys nuolat modernėjančiame pasaulyje, atidžiai naršydamas vystymosi keliu, išsaugodamas savo kultūrinį identitetą. Bendrosios nacionalinės laimės, palyginti su bendruoju vidaus produktu, koncepcija kaip pažangos matas atspindi holistinį Butano požiūrį į vystymąsi, pirmenybę teikiant savo piliečių gerovei ir gamtinei aplinkai.

Nepaisant geografinės izoliacijos, Butanas sėkmingai išlaikė savo suverenitetą ir kultūrinį turtingumą, puoselėdamas tvirtus dvišalius santykius, ypač su kaimyninėmis šalimis. Kadangi pasaulis tampa vis labiau tarpusavyje susijęs, Butano tvaraus vystymosi ir kultūros išsaugojimo pavyzdys išlieka kelrode šviesa viso pasaulio tautoms.

Apibendrinant galima pasakyti, kad Butanas su nuostabiu kraštovaizdžiu, turtinga kultūra ir į ateitį orientuota politika yra unikali šalis, kuri yra taikos, laimės ir tvarumo modelis. Jos pastangos išlaikyti ekonomikos augimą, kartu išsaugant aplinką ir skatinant laimę, yra pagirtinos, todėl ji yra tikrai nepaprasta šalis pasaulinėje arenoje.

Šalies duomenys

Šalies kodas BT
Regionas South Asia
Paviršius 38394 kv. km
Žemės paviršius 38394 kv. km
Vandens paviršius 0 kv. km
Žemės ūkio paviršius 13.60%
Miško paviršius 85.50%
Žemiausias aukščio taškas Drangeme Chhu 97 m
Aukščiausias aukščio taškas Gangkar Puensum 7,570 m
BVP vienam gyventojui $9,000 (2017 est.)