Naršykite Barbadosą: Karibų jūros perlas

Įvadas

Barbadosas, žavinga sala, esanti Šiaurės Atlanto vandenyne, į šiaurės rytus nuo Venesuelos, yra gyvybinga šalis, turtinga kultūra, istorija ir gamtos grožiu. Nepaisant palyginti nedidelio 430 kv km paviršiaus ploto, visiškai sausumos su 97 km ilgio pakrante, Barbadosas yra brangakmenis Karibų jūros regione. Šiame straipsnyje gilinamasi į Barbadoso esmę, tyrinėjant jo geografiją, ekonomiką, kultūrą ir kt.

Geografija ir klimatas

Barbadoso topografija yra unikaliai kviečianti, kuriai būdingas santykinai plokščias reljefas, švelniai kylantis į centrinį aukštumų regioną. Hillaby kalnas, aukščiausias salos pakilimo taškas, esantis 336 m, siūlo kvapą gniaužiančius vaizdus ir simbolizuoja salos geografinę dvasią. Klimatas daugiausia yra atogrąžų, o lietaus sezonas tęsiasi nuo birželio iki spalio, todėl žemė yra vešli ir derlinga.

Gamtos ištekliai ir žemės naudojimas

Nepaisant nedidelio dydžio, Barbadosas yra aprūpintas žymiais gamtos ištekliais, įskaitant naftą, žuvį ir gamtines dujas. Sala efektyviai naudoja savo žemę: 32,60 proc. jų yra žemės ūkio paskirties, o 19,40 proc. – miškai. 2012 m. duomenimis, apie 50 kv.km žemės buvo drėkinama – tai esminis veiksnys auginant pirminius salos žemės ūkio produktus: cukranendres, daržoves ir medvilnę.

Gyventojai ir kultūra

2020 m. Liepos mėn., Apskaičiuota, kad Barbadoso gyventojų skaičius buvo 294 560, todėl tai yra tankiausiai apgyvendinta šalis rytinėje Karibų jūros dalyje. Maždaug trečdalis gyventojų gyvena miesto vietovėse, o sostinė Bridgetown yra pagrindinis miesto centras, kuriame 2018 m. gyveno maždaug 89 000 gyventojų. Barbadiečiai arba bajanai (šnekamoji kalba) yra žinomi dėl savo šilto svetingumo ir gyvybingos kultūros. Anglų kalba, būdama oficiali kalba, vaidina lemiamą vaidmenį vienijant įvairias salos bendruomenes.

Ekonomika

Barbadoso ekonomika yra daugialypė, o turizmas, cukraus gamyba, lengvoji gamyba ir komponentų surinkimas eksportui sudaro pagrindą. Sala sėkmingai diversifikavo savo ekonominę veiklą, kad apimtų ne tik tradicinę cukraus gamybą, bet ir svarbius sektorius, tokius kaip finansinės paslaugos ir informacinės technologijos.

Pagrindiniai žemės ūkio produktai yra cukranendrės, daržovės ir medvilnė, o pramonės sektorius pasižymi turizmu, cukrumi, lengvąja gamyba ir komponentų surinkimu eksportui. Gamyba, cukrus, melasa, romas, kiti maisto produktai ir gėrimai, chemikalai ir elektriniai komponentai sudaro pagrindinius eksporto produktus. Jungtinės Valstijos, Trinidadas ir Tobagas, Gajana, Jamaika, Kinija ir Sent Lusija tampa svarbiomis eksporto partnerėmis.

Kita vertus, Barbadosas importuoja vartojimo prekes, mašinas, maisto produktus, statybines medžiagas, chemines medžiagas, kurą ir elektrinius komponentus daugiausia iš JAV, Trinidado ir Tobago, Kinijos ir JK. Tai atspindi subalansuotus prekybos santykius su šiomis šalimis, kurie yra gyvybiškai svarbūs salos ekonominiam stabilumui.

Tvarumas ir vystymasis

Barbadosas siekia tvaraus vystymosi ir aplinkos apsaugos. Sala gali pasigirti 100 proc. elektrifikacijos rodikliu nuo 2016 m., o tai yra pasiekimas, pabrėžiantis jos įsipareigojimą užtikrinti prieigą prie modernių energetikos paslaugų visiems savo piliečiams. Tai kartu su šalies pastangomis siekti atsinaujinančių energijos šaltinių pabrėžia Barbadoso, kaip tvaraus Karibų jūros regiono vystymosi lyderio, vaidmenį.

Išvada

Barbadosas su savo kerinčiu grožiu, atsparia ekonomika ir turtingu kultūros paveldu yra daugiau nei tik turistų lankoma vieta; tai gyvybinga tauta, turinti daug žadančią ateitį. Nesvarbu, ar tai būtų švelnus reljefo kilimas, žmonių šiluma ar tvirta ekonomika, Barbadosas liudija ilgalaikę Karibų jūros dvasią. Kadangi sala žengia pažangos keliu, ji tebėra įsipareigojusi išsaugoti savo gamtos grožį, skatinti ekonomikos augimą ir gerinti visų bajanų gyvenimo kokybę.

Šalies duomenys

Šalies kodas BB
Regionas Central America
Paviršius 430 kv. km
Žemės paviršius 430 kv. km
Vandens paviršius 0 kv. km
Žemės ūkio paviršius 32.60%
Miško paviršius 19.40%
Žemiausias aukščio taškas n/a
Aukščiausias aukščio taškas Mount Hillaby 336 m
BVP vienam gyventojui $18,600 (2017 est.)